etui

Czy etui na telefon jest potrzebne?

To normalne, że po zakupie nowego telefonu komórkowego każdy chce, aby był dobrze zabezpieczony przed upadkiem, zarysowaniem, zadrapaniem czy zużyciem. Niepokój wzrasta jeszcze bardziej, gdy płacisz za niego duże pieniądze. Co więcej, jednym z kryteriów wyboru odpowiedniego modelu smartfona jest jego wygląd. Czy warto nosić telefon w etui, zakrywając jego stylistykę?

Powody, dla których warto korzystać z etui

Etui stały się niezbędne dla znacznej większości użytkowników, gdyż zakrywają urządzenie z każdej strony, chroniąc je przed potencjalnym upadkiem. Niektóre smartfony, a zwłaszcza te o sporych rozmiarach i ogromnych wyświetlaczach, wyglądają tak, jakby miały się potłuc już na samo spojrzenie. Ze względu na imponujące wymiary są bardziej narażone na pęknięcie, jeśli zostaną uderzone lub upuszczone. Jeśli więc zastanawiasz się, po co etui na telefon, to dlatego, że pomoże Ci tego uniknąć.

W dzisiejszych czasach wielu producentów upodobało sobie stosowanie szkła jako materiału na tył swoich telefonów. Nie dość, że łatwiej je stłuc, to jeszcze trzymanie smartfona w dłoni może być sporym wyzwaniem z powodu braku przyczepności. Pomoże Ci w tym etui wykonane z odpowiedniego materiału. Są tacy, którzy decydują się pokrowiec z silikonu, znacznie zwiększając przyczepność urządzenia. Jest jednak także inna możliwość - etui wykonane z gumy. Ostatecznie decyzja należy do Ciebie, ale w obu przypadkach czuć różnicę, jeśli chodzi o stabilniejsze trzymanie telefonu w dłoni.

Czy etui na telefon jest potrzebne? Choć użytkownicy kochają posiadane telefony, to z czasem może im się znudzić jego kolor. Dlatego oprócz poprawy ochrony kolejnym z głównych powodów, dla których warto kupić pokrowiec, jest możliwość personalizacji. Na dzisiejszym rynku smartfonów często można spotkać te same kolory. W ostatnich miesiącach to się jednak zmienia, gdyż niektórzy producenci zdecydowali się na wprowadzenie nowych barw swoich telefonów, jednak tylko dla niektórych modeli. Nie zmienia to faktu, że barwę smartfona trudno zmienić. Dlatego zaopatrzenie się w oryginalny pokrowiec, takie jak etui do Huawei P20 Pro, to dobry sposób na to, by nie znudzić się designem telefonu. Dodatkowo w świecie case’ów można znaleźć modele łączące różne kolory.

Powody, dla których nie warto używać etui

Choć może trudno się do tego przyznać, to widząc, jak ktoś kładzie na stole swój najnowszy model niedawno zakupionego telefonu bez jakiegokolwiek etui, które by go osłaniało, wzbudza to ogromną zazdrość i zdziwienie. Możliwość pokazania smartfona tak, jak został zaprojektowany, pozwala zaprezentować całe jego piękno wykończenia, w które twórcy zainwestowali wiele godzin wysiłku. Każdy chce móc nie używać case’a, nie obawiając się jednocześnie o bezpieczeństwo urządzenia.

Jednak to nie wszystko, ponieważ telefon bez etui zajmuje znacznie mniej miejsca w każdej kieszeni i łatwiej się wsuwa.

Jednym z głównych powodów, które doprowadzają niektórych do zaprzestania używania etui, jest słaby zasięg. Dzieje się tak dlatego, że najtańsze pokrowce mogą być niezbyt dobrze dostosowane, co w znacznym stopniu wpływa zarówno na sygnał Wi-Fi, jak i na zasięg. Dodatkowo mogą powodować problemy z mikrofonem lub głośnikiem.

Kolejnym z dużych argumentów osób, które są całkowicie przeciwne zakrywaniu swoich telefonów, jest gromadzący się brud. Nie wiadomo, jak to możliwe, ale w większości przypadków, gdy zdejmiesz etui ze smartfona, widzisz, że jest pełne kurzu. W rzeczywistości dla wielu osób to główny powód, dla którego zdecydowały się nie korzystać już z tego typu ochrony.

Tanie żelowe obudowy, które możesz dziś kupić w każdym sklepie, nie zmieniają wydajności telefonu. Nie oznacza to jednak, że wszystkie etui są dobre, gdyż istnieją na przykład te, które zasłaniają ekran urządzenia. A w ten sposób mogą spowodować skrócenie czasu użytkowania urządzenia. Te pokrowce to niestety najgorsza opcja ochrony telefonu. Dlaczego? Otóż wydajność urządzenia może znacznie spaść, gdyż smartfony wykorzystują ekran jako drogę ucieczki wytwarzanego ciepła.