chirurg

Czym zajmuje się chirurg szczękowy?

Już sam gabinet dentystyczny wielu pacjentom może kojarzyć się szczególnie nieprzyjemnie, nie mówiąc już o pojęciu chirurgii stomatologicznej. Jastrzębie-Zdrój jest miastem, w którym aktywnie pracuje wielu lekarzy specjalistów praktykujących właśnie w tej dziedzinie. Często obawy przed wizytą w gabinecie stomatologa biorą się z wcześniejszych nieprzyjemnych doświadczeń dotyczących podobnego leczenia. Warto jednak pamiętać, że to, czym zajmuje się chirurg szczękowy, wcale nie musi być dla pacjenta bolesne.

Co to jest chirurgia stomatologiczna - Jastrzębie Zdrój

Gdy czeka Cię spotkanie z dentystą, najlepiej jest porzucić stereotypowe skojarzenia o nieprzyjemnym wierceniu i bolesnym leczeniu. Chirurgia stomatologiczna w Jastrzębiu-Zdroju to specjalna dziedzina, w ramach której lekarz specjalista ma za zadanie operacyjnie usunąć zmiany chorobowe w obrębie jamy ustnej, a także jej okolic. Zdarzają się przypadki, w których przy pierwszym podejściu nie da się usunąć takich zmian. W podobnych sytuacjach lekarz zajmujący się chirurgią stomatologiczną w Jastrzębiu-Zdroju opracowuje indywidualny plan leczenia, w razie potrzeby dodając do niego niezbędne zabiegi. Warto przy tym podkreślić, że jego zadaniem jest nie tylko zajmowanie się problemami dotyczącymi uzębienia. Zabiegi często odbywają się w obszarze dziąseł, a nawet zatok czy kości. Wszystko po to, aby po zdiagnozowaniu problemu możliwe było jego profesjonalne usunięcie.

Dlaczego warto korzystać z chirurgii stomatologicznej w Jastrzębiu-Zdroju?

Stomatologia jest specyficzną dziedziną medycyny, która ma to do siebie, że zakłada o wiele więcej szczegółowych zabiegów, niż pacjenci mogą sobie wyobrażać. Często mają oni dość jednoznaczne skojarzenia z wizytą u takiego specjalisty, niekoniecznie pozytywne. Niestety poprzez odkładanie wizyty u lekarza problemy związane ze stanem jamy ustnej wcale magicznie się nie rozwiązują. Wręcz przeciwnie - im większa zwłoka, tym większe prawdopodobieństwo, że proces leczenia będzie dłuższy i bardziej skomplikowany. Warto więc w miarę możliwości jak najszybciej skorzystać z szansy, jaką daje współcześnie stosowana chirurgia stomatologiczna. Jastrzębie-Zdrój jest miastem, w którym ta dziedzina medycyny przedstawia się bez zarzutu.

Zadania profesjonalnego chirurga szczękowego - chirurgia stomatologiczna, Jastrzębie-Zdrój

Kiedy warto zgłosić się do chirurga szczękowego? Do zabiegów z tej dziedziny kwalifikuje lekarz specjalista - można wyróżnić wiele problemów natury medycznej, które będą wymagały podobnej interwencji. Choć sama nazwa chirurga szczękowego może sugerować, że będzie on zajmował się wyłącznie jamą ustną, to w rzeczywistości jest zupełnie odwrotnie. Zdarza się, że przeprowadza on zabiegi i diagnostykę również w obszarze całej twarzy oraz szyi. Bardzo duży odsetek interwencji prowadzonych przez chirurga szczękowego dotyczy chirurgii urazowej, po przebytych wypadkach. Dokonuje on także ekstrakcji zębów, a także zabiegów zaliczanych do chirurgii plastycznej twarzy.