impreza-okolicznosciowa

Jakie miejsce wybrac na organizację imprezy okolicznościowej?

Organizacja imprezy okolicznościowej kojarzy się wielu osobom z mozolnymi przygotowaniami, poszukiwaniami odpowiednich potraw, sali, dekoracji, czy zaproszeń. Nie każdy czuje się dobrze jako organizator i woli powierzyć wszelkie obowiązki specjalistom. W internecie znajdziemy również serwisy ogłoszeniowe z ofertami setek różnych lokali. W zależności od miejsca i okoliczności ceny wahają się od kilkunastu to nawet kilkuset złotych za osobę. Dowiedz się, które miejsca lepiej omijać, a przy których ogłoszeniach zatrzymać się na dłużej.

Impreza w centrum dużego miasta

Większe miasta w Polsce cieszą się niezbyt dobrą sławą wysokich cen. Na przykład, przysłowiowy talerzyk za każdego gościa na weselu kosztuje nawet dwa-trzy razy więcej niż w mniejszych miejscowościach. Do tego dochodzi brak prywatności, trudny dojazd (trzeba mieć na uwadze zatory drogowe), hałas i brak indywidualności. Jeżeli masz taką możliwość, spróbuj znaleźć lokal poza miastem. Przykładowo jako mieszkaniec Warszawy możesz wynająć busa dla gości, co ostatnio jest coraz bardziej popularne wśród organizatorów większych uroczystości i zorganizować imprezę okolicznościową w Górze Kalwarii. Jest to niewielkie miasto oferujące piękne widoki i zabytki. W przeciwieństwie do Warszawy Twoi goście mogą wyjść na ciekawy spacer, wdychając zdrowe powietrze. Dojazd na własną rękę na imprezę do Góry Kalwarii nie jest trudniejszy niż poruszanie się po Warszawie. Przy okazji poznacie pobliskie ciekawe miejsca, a może nawet historię regionu. W mniejszych miejscowościach zostaniecie potraktowani indywidualnie, nie doświadczycie miejskiego przepychu. Zdecydowanie zarówno Ty, jak i Twoi goście zapamiętacie to wyjątkowe wydarzenie na długo.

Impreza okolicznościowa w Górze Kalwarii

Miłośnicy podróżowania mogą spróbować swoich sił w organizacji uroczystości w górach. Popularne są imprezy panieńskie, kawalerskie, a także urodziny lub imieniny podczas podróży górskiej. Goście mogą aktywnie spędzić czas i stworzyć piękne wspomnienia, przy okazji wspaniałych widoków i dobrego towarzystwa. Impreza okolicznościowa w górach jest więc ciekawym i nietuzinkowym wyborem. Nie musisz się martwić cateringiem, bo na szlaku znajdziesz schroniska, w których wspólnie odpoczniecie przy ciepłym posiłku. Dobrą opcją jest zarezerwowanie wcześniej noclegu, by obudzić się o świcie w cudownych okolicznościach przyrody. Z drugiej strony Polski, nad Morzem Bałtyckim, możesz wynająć domek i zorganizować kilkudniowy wypad w sezonie. Przy okazji zabierz gości w rejs statkiem, co na pewno uświetni uroczystość. Możesz nawet rozważyć zorganizowanie całej imprezy na pokładzie. W tym celu nie musisz jechać aż nad morze, by stworzyć niecodzienny, morski klimat. Wystarczy sprawdzić ofertę statków kursujących po Wiśle. Niestety, takie rozwiązanie może być kosztowne. Należy też liczyć się z ilością gości, a także ich stanem zdrowia. Jeżeli więc planujesz ogromne wydarzenie dostępne dla każdego w różnym wieku, weź pod uwagę klasyczną formę.

Uniwersalne miejsce na uroczystość

Bez znaczenia czy organizujesz wesele, chrzciny, urodziny, czy spotkanie klasowe po latach, każdy będzie czuł się dobrze w tradycyjnym lokalu. Taki lokal też nie musi być nudny! Sprawdź oferty w swoim regionie, umów się na spotkanie i podejmij ewentualną decyzję o rezerwacji.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę przy wyborze lokalu?

Przede wszystkim catering. Zastanów się, czy chcesz przynieść swoje przekąski, czy jednak potrzebujesz obiad dla każdego gościa. Dobrze wybrać lokal, oferujący pełny pakiet wraz z wyżywieniem. Pamiętaj, że zarówno Ty, jak i goście, możecie być zajęci przygotowaniami do imprezy i przyjść głodni. Taka oferta pozwoli zaoszczędzić dużo czasu i nerwów. Dokładnie jednak zapoznaj się z menu proponowanym przez wybraną firmę i zwróć uwagę na preferencje żywieniowe gości. Możesz poprosić o menu degustacyjne oraz posiłkować się opiniami internautów. Istnieją specjalne serwisy, na których klienci opisują swoje doświadczenia z daną firmą. Nie ryzykuj, wynajmując lokal w ciemno. Możesz również rozeznać się wśród znajomych. W małych miejscowościach zazwyczaj poczta pantoflowa to najlepszy przekaźnik aktualnych informacji. W dużych miastach szukanie osoby, która miała do czynienia z daną firmą, może się okazać jak szukanie igły w stogu siana. Wtedy z pomocą przychodzą fora internetowe i grupy w mediach społecznościowych. Internet jest zdecydowanie jednym z najlepszych źródeł informacji w takich sprawach.