bus

Na co zwrócić uwagę podczas najmu busa?

Szczególnie w okresie wakacji czy ferii zimowych coraz popularniejszy staje się wynajem busów. Na podróż takim środkiem transportu decydują się zarówno rodziny jak i grupki znajomych, którym zależy na komfortowym dojechaniu do miejsca wypoczynku. Busy równie często wypożyczane są w celu przewiezienia członków rodziny w określone miejsce, w którym odbywa się jakaś uroczystość bądź pracowników na konferencje czy spotkania firmowe.

Zaletami podróżowania busem jest wysoki poziom bezpieczeństwa i wygoda. Można nim bezproblemowo i szybko dojechać w wiele miejsc, nie ma tutaj konieczności przesiadek jak w przypadku pociągów. Wynajmując busa w kilka bądź kilkanaście osób, jesteśmy w stanie sporo zaoszczędzić, gdyż koszty paliwa rozkładają się na wszystkich. Dodatkowo, współpasażerowie mają możliwość spędzenia podróży w swoim towarzystwie, co znacznie wpływa na jej komfort. Firma, od której zamierzamy wynająć busa, nie powinna być przypadkowa. Poniżej podpowiadamy, na co warto zwrócić uwagę podczas najmu busa.

System rezerwacji busów

Na samym początku zorientuj się, w jaki sposób rezerwacji auta praktykuje dana firma. Część z nich wymaga osobistego stawienia się w siedzibie wypożyczalni, natomiast inni podstawiają auto w wybraną przez klienta lokalizację. Warto wybierać te wypożyczalnie, które posiadają intuicyjny system rezerwacji telefonicznej bądź online. Zorientuj się także czy rezerwacja busa wymaga wpłacenia zaliczki.

Limit kilometrów

Na umowie wynajmu busa określony jest limit kilometrów, które możesz nim przejechać. W przypadku jego przekroczenia konieczne będzie uiszczenie dodatkowych opłat. Dlatego jeśli planujesz dużo podróżować busem i zależy Ci, by móc korzystać z niego bez stresu, zwróć uwagę na wysokość limitu, a także cenę nadprogramowych kilometrów.

Stan techniczny auta

Koniecznie zorientuj się, jaki jest stan techniczny busa. Sprawdź ciśnienie w oponach oraz dizałanie systemów ABS i EBV. Jeżeli wybierasz się w podróż z dzieckiem, pamiętaj o dokładnym sprawdzeniu systemu isofix, który odpowiada za mocowanie fotelika dziecięcego w aucie. Poproś o pokazanie Ci dokumentów samochodu, z których dowiesz się, kiedy po raz ostatni auto miało robiony przegląd techniczny.

Udogodnienia w busie

Przed wyruszeniem w wybrane miejsce koniecznie sprawdź poziom paliwa w baku oraz wyposażenie przyznanego Ci busa. Sprawdź, czy posiada on takie udogodnienia jak tempomat czy radio umożliwiające całej grupie słuchania dowolnej muzyki. Z pozoru niewiele znaczące podłokietniki czy przyciemniane szyby, podczas długiej podróży mogą okazać się zbawienne i znacznie podnieść wygodę pasażerów. W trakcie przemieszczania się autem równie ważny jest komfort termiczny. Zorientuj się, czy klimatyzacja działa w prawidłowy sposób i czy jest w stanie schłodzić całą przestrzeń w busie.

Wynajem busów - Szczecin

Szukasz wypożyczalni, która proponuje swoim klientom jedynie najlepszej jakości busy gwarantujące komfort i bezproblemową podróż? Zależy Ci, aby najem tego środka transportu nie nadwyręży zbytnio Twojego portfela? Wybierz wynajem busów w Szczecinie! oferowane przez szczecińską wypożyczalnię busy są regularnie kontrolowane pod kątem bezpieczeństwa jazdy oraz posiadają ułatwiające wielogodzinną podróż wyposażenie.