taras

Zadaszenie tarasu - dlaczego warto?

Taras to w założeniu miejsce przeznaczone do relaksu, stanowiące przyjazny, zaciszny zakątek w naszym domu. Choć najczęściej korzystamy z niego w słoneczne dni, wcale nie musimy się do nich ograniczać. Wystarczy, że zdecydujemy się na funkcjonalne i estetyczne zadaszenie tarasu. W Poznaniu możemy w tym celu skorzystać z oferty specjalistów, którzy stworzą dla nas idealnie dopasowane rozwiązanie, a my zyskamy przytulne i chroniące przed niekorzystną pogodą miejsce do celebrowania okazji małych i dużych.

Dlaczego warto zdecydować się na zadaszenie tarasu? Poznań

Nawet pozornie najpiękniejsza pogoda może na dłuższą metę utrudniać relaks, koncentrację czy cieszenie się chwilą. Co więcej, intensywne wystawienie na promienie słoneczne wcale nie jest dla nas dobre. Mogą one także ograniczać zakres aktywności, które chcielibyśmy podejmować na tarasie – na przykład czytanie czy oglądanie filmów i seriali. Drugi koniec pogodowej skali również wiąże się z ograniczeniami – nikt nie chce długo przebywać na deszczu, nawet niewielkim. Gdybyśmy mieli korzystać z tarasu tylko wówczas, gdy panuje niezbyt zimna i niezbyt ciepła temperatura, a z nieba nie pada ani jedna kropla, okazałoby się, że korzystalibyśmy z niego tylko przez kilka dni w roku, a on sam stałby się tak naprawdę niepotrzebną ozdobą. Z tego względu zadaszenie tarasu to idealne rozwiązanie, które pozwala nam odpoczywać na świeżym powietrzu przez większość dni w roku niemal niezależnie od pogody, poświęcając się dowolnym aktywnościom. Takie rozwiązanie zapewnia ogromny komfort, dzięki któremu taras służy dokładnie do tego, do czego powinien – do relaksu i spędzania miłych chwil w gronie bliskich osób.

Zadaszenie tarasu, Poznań – jakie wybrać?

W zależności od naszych potrzeb możemy wybrać zadaszenie stałe bądź ruchome, przy czym to pierwsze nie zawsze będzie możliwe do zrealizowania już po budowie domu, zwłaszcza w przypadku parterowych budynków. W kwestii zadaszenia tarasu w Poznaniu najczęściej spotyka się takie rozwiązania, jak pergola lub markiza. W pierwszym przypadku zadaszenie jest stałe, często tworzone z drewna lub metalu. Chroni ono przed promieniowaniem UV, a także sprawnie odprowadza deszczówkę. Markiza natomiast jest zadaszeniem ruchomym, a ochrona przed niekorzystnymi czynnikami atmosferycznymi zapewnia zaimpregnowany materiał. Często jest korzystniejszym rozwiązaniem ze względu na to, że pozwala kontrolować również ilość światła dopływającego do pomieszczenia, a co za tym idzie – panującej w nim temperatury.

O czym trzeba pamiętać wybierając zadaszenie tarasu? Poznań

Na wybór rozwiązania powinien mieć wpływ taki czynnik, jak to, na jaką stronę świata wychodzi taras. Przykładowo – jeśli jest to południe, zdecydowanie możemy się zdecydować na pełne zadaszenie, co pozwoli nam zmniejszyć temperaturę w pomieszczeniu. Natomiast w przypadku północy lepszym rozwiązaniem będzie zadaszenie częściowe – całkowite mogłoby znacznie ograniczyć dostęp do światła wewnątrz domu. Podobnie rzecz się ma, jeśli taras położony jest na zachodzie. W kwestii tarasu wschodniego mamy natomiast pełną dowolność.