blondynka

Jak dbać o blond włosy?

Blond włosy są niezwykle pożądane przez wiele przedstawicielek płci pięknej. Nic więc dziwnego w tym, że wiele kobiet decyduje się skorzystać z usługi koloryzacji u fryzjera. Jeżeli i Ty decydujesz się na przefarbowanie swoich kosmyków na odcień blond, musisz dowiedzieć się, w jaki sposób o nie dbać. Jest to szczególnie ważne, jeśli zależy Ci na tym, aby Twoje włosy prezentowały się korzystnie przez długi czas. 

Delikatny szampon oczyszczający 

Jeżeli chcesz wiedzieć, jak dbać o blond włosy, musisz zakupić dobry jakościowo szampon. Nie może zawierać on silnie oczyszczających skórę środków myjących, bo może doprowadzić do szybkiego blaknięcia koloru. Poza tym, codzienne używanie mocno oczyszczających kosmetyków narusza naturalną barierę ochronną skóry, powodując jej podrażnienie i przetłuszczanie się. Zdecydowanie lepszym wyborem będzie zatem szampon bazujący na delikatnych środkach myjących. Powinien być on przeznaczony włosom farbowanym i to najlepiej na odcień blond. Będzie on ochraniał kosmyki przed szkodliwym wpływem promieniowania ultrafioletowego, dzięki czemu koloryzowane włosy na długo zachowają pożądany odcień i blask. 

Odpowiednia odżywka to podstawa 

Bardzo ważne jest także umiejętne dobranie odżywki do włosów blond. W żadnym razie nie może to być produkt przypadkowy, który nie jest nawet dedykowany farbowanym kosmykom. Najlepiej będzie sięgnąć po kosmetyk, który zawiera substancje odżywiające i regenerujące włosy poddane zabiegowi koloryzacyjnemu. Doskonale, jeśli odżywka będzie bazowała na składnikach aktywnych pochodzenia naturalnego, które są nie tylko skuteczne, ale również bardzo bezpieczne. Ważne jest także to, aby w kosmetyku znalazły się substancje, które będą zapobiegały szybkiemu blaknięciu koloru. Jeżeli chcesz wiedzieć, jak dbać o włosy blond skutecznie, musisz stosować odżywkę po każdym myciu. Najlepiej pozostawić ją na kosmykach przez kilka minut, a później starannie spłukać. 

A może płukanka ochładzająca odcień?

Jeśli zastanawiasz się nad tym, jak dbać o włosy blond farbowane, być może interesuje Cię także pozbycie się żółtych tonów. Mogą one pojawiać się na skutek niewłaściwej pielęgnacji, ale nie tylko. Przyczyn takiego stanu rzeczy jest bowiem wiele, a odkrycie ich nie należy niestety do najprostszych zadań. Na szczęście, nie musisz tego robić. Z pomocą może przyjść Ci bowiem specjalna płukanka ochładzająca odcień kosmyków. Najczęściej posiada ona charakterystyczny niebieski kolor. Zazwyczaj płucze się nią włosy po uprzednim ich umyciu oraz odżywieniu. Ważne jest to, aby przestrzegać zaleceń producenta widniejących na opakowaniu danej płukanki. Niektóre z nich wymagają bowiem tego, aby trzymać je na włosach określoną ilość czasu, a później spłukać wodą. Innych zaś wcale nie powinno się spłukiwać wodą, bo zaburzy to ich działanie. W zdecydowanej większości przypadków ważna jest natomiast regularność. Jedynie systematyczne korzystanie z płukanki ochładzającej kolor pomoże uniknąć żółtych tonów. Dobra wiadomość jest także taka, że tego rodzaju kosmetyk pomoże je zwalczyć.