trawa

Jak kosić trawę w upały?

Lato to niezbyt przyjazny okres dla ogrodowej roślinności, również dla trawników, które w tym czasie potrzebują wody oraz regularnego koszenia. Nieskracana murawa szybko traci swój atrakcyjny wygląd i gęsty, zwarty pokrój, a także staje się podatna na zachwaszczenie. Jednak niewłaściwy termin koszenia lub zbyt krótkie przycinanie źdźbeł może przyczynić się do żółknięcia czy wysuszenia trawy. Jak zadbać o swój trawnik podczas upałów, aby był atrakcyjny i intensywnie zielony przez całe lato?

Zasady koszenia i podlewania trawy latem

Latem trawnik powinien być często podlewany, zwłaszcza na obszarach o podłożu lekkim i przepuszczalnym, kiedy od dłuższego czasu nie padał deszcz. Należy jednak unikać zraszania podczas wysokiej temperatury, ponieważ woda szybko wyparuje, a mokra trawa może zostać uszkodzona za sprawą intensywnego słońca. Podlewanie najlepiej wykonywać wieczorem - to doskonały moment na solidne nawodnienie ogrodowej roślinności.

Koszenie trawy powinno mieć miejsce, kiedy murawa ma określoną wysokość. Zbyt krótkie przycinanie trawników może grozić usychaniem źdźbeł, co będzie wyglądać bardzo nieestetycznie. Sprzęt do koszenia musi być wyposażony w bardzo ostre noże i możliwość regulacji wysokości przycinania. Wtedy trawa się nie strzępi oraz nie żółknie. Po koszeniu trawnik powinien być nawodniony, można go również nawozić.

Profesjonalne podlewanie i koszenie trawy, Warszawa — cennik

Jeśli nie posiadasz profesjonalnego sprzętu i czasu na pielęgnacje ogrodu, to oddaj swoje trawniki w ręce fachowców, którzy doskonale wiedzą, jak ważne jest letnie koszenie trawy. W Warszawie cennik dotyczący tego typu usług zależy od wielkości ogrodu oraz od rodzaju nasadzeń roślinności. Firmy oferujące wykonanie obowiązków ogrodniczych mogą również zadbać o Twoje krzewy i drzewa — przyciąć je czy wykonać oprysk na szkodniki lub choroby. Pielęgnacja ogrodu latem pomoże zachować jego estetyczny wygląd, co jest szczególnie ważne w tym okresie. Właściwie przycięte rośliny i skrócona murawa prezentują się bardzo atrakcyjnie.

Łąki, działki i pola, czyli koszenie trawy w Warszawie — cennik

Właściciele rozległych działek, łąk i pół wiedzą, że koszenie takich miejsc jest bardzo czasochłonne, dość skomplikowane oraz wymaga specjalnego sprzętu, który pozwoli dotrzeć do trudnodostępnych, często zachwaszczonych miejsc, porośniętych wysoką trawą czy innymi roślinami. Na takim obszarze ogrodnicy mogą używać kos spalinowych, specjalnych kosiarek rotacyjnych, a nawet niewielkich traktorów.

Za usługę zwykle zapłacisz więcej, ponieważ wymaga większego nakładu czasu i pracy, a sam sprzęt spala dużo więcej niż zwykła kosiarka spalinowa, której używa się w ogrodzie. Koszenie trawy w czasie upałów wymaga wprawy, aby nie uszkodzić delikatnych źdźbeł. Źle przycięta murawa będzie żółknąć, co wpłynie na jej nieestetyczny, wręcz wypalony wygląd.

Dobrej jakości sprzęt, odpowiedni czas koszenia, właściwa długość oraz podlanie trawy gwarantują pięknie wyglądający, naturalny, zielony dywan w Twoim ogrodzie. Z tego względu warto stawiać na profesjonalistów, którzy wiedzą, jak kosić trawniki latem.